Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki – to słowa Angeli Carter, brytyjskiej pisarki, poetki i dziennikarki. Fotografia ślubna ma zatrzymać te najbardziej magiczne chwile – chwile, kiedy jesteście razem szczęśliwi i rozpoczynacie nowe, wspólne życie. Jako fotograf ślubny staram się być wiernym obserwatorem zdarzeń, których głównymi bohaterami jest Para Młoda. Nie przeszkadzam, nie ustawiam, a jedynie zatrzymuję w kadrze najważniejsze dla Was momenty.
 
 

Fotografia Ślubna Kraków – cennik

Jaki jest koszt fotografii ślubnej w Krakowie? Zagęszczenie ofert jest ogromne, a koszty zależą od wielu czynników. Na cenę składa się przede wszystkim czas pracy fotografa, liczba obrobionych zdjęć, ilość odbitek, czy dodatkowe pamiątki jak fotoksiążka. Zapewne w swoim budżecie uwzględniliście jakieś widełki cenowe przewidziane dla fotografa. Moja oferta zawiera 3 pakiety. Poniżej znajdziesz tabelkę, która przedstawia co znajduje się w pakietach. Możliwe są także opcje dodatkowe, takie jak: sesja narzeczeńska, dodatkowe albumy, duże wydruki i odbitki.
 
 
Region naszego działania to głównie Kraków i okolice. Podane kwoty obejmują dojazd w obrębie 100km od Krakowa. Jeżeli jesteś z bardziej odległej części Polski - nie bój się do nas napisać, wykonywaliśmy już zdjęcia ślubne w różnych zakątkach Polski i Europy.
 
 
Wykonując zdjęcia ślubne skupiam się przede wszystkim na Parze Młodej, ale na życzenie pary możemy poświęcić czas również na pozowane ślubne fotografie z gośćmi. Dla mnie na fotografiach ślubnych liczy się przede wszystkim naturalność, emocje i zatrzymanie w kadrze najwspanialszych chwil ze ślubu oraz wesela. I tak jak dziennikarz stara się wiernie przelać na papier słowa, które opisują przeżycia jego bohaterów, tak moim zadaniem jako krakowskiego fotografa ślubnego jest wierne zatrzymanie Waszych emocji, wzruszeń i Waszego uczucia w kadrze.
 
 
 W naszym życiu jest wiele szczególnych momentów, które możemy traktować jako ważne i godne świętowania. Bez wątpienia jednym z takich wydarzeń jest ślub, kiedy to dwoje ludzi podejmuje jedną z ważniejszych decyzji. To szczególny moment, który zapamiętamy na całe życie i chcemy dzielić się nim również ze swoją rodziną czy bliskimi.

Fotograf ślubny Kraków - czym kierować się przy wyborze?

Złożenie przysięgi, pierwszy taniec czy krojenie tortu… – to chwile, które chcemy uwiecznić i możemy to zrobić za sprawą pamiątkowych fotografii ślubnych. Nasi dziadkowie czy rodzice nie mieli takiego wyboru jak my. Zapewne pamiętacie oprawione w ramkę fotografie ślubne, które zdobiły kiedyś ściany pomieszczeń w domach? To niekiedy były nieliczne zdjęcia, które zachowały się z uroczystości weselnej. Dziś sprawa wygląda nieco inaczej i możliwości jest ogrom. Jak zatem wybrać dobrego fotografa na ślub? Na co zwrócić uwagę? Czy szukać rekomendacji wśród znajomych, a może przeglądać Internet? W poniższym artykule znajdziecie kilka wskazówek.

Fotografia ślubna - pamiątka na lata

Wyobrażacie sobie ślub bez zdjęć? Tak ważna uroczystość nie może obejść się bez fotografa. Zdjęcia ślubne to bowiem pamiątka na całe życie. Są one nośnikiem emocji i atmosfery jaka towarzyszy w tym najważniejszym dniu. Ślubny album to pamiątka, do której będziecie wracać przy okazji rodzinnych zjazdów, rocznic czy tak po prostu, by powspominać ten dzień. Wasze zdjęcia będzie oglądać nie tylko rodzina i znajomi, ale w przyszłości także dzieci i wnuki. Pamięć jest ulotna, więc warto by Wasza ślubna sesja zawierała najważniejsze chwile i tworzyła niezapomniany reportaż. W fotografii ślubnej ważne są detale. Wiem, że jeszcze teraz o tym nie myślicie, ale po latach będziecie się zastanawiać – jak wyglądały dekoracje sali i tort, czy muszka pana młodego była w kropki czy może w kratę i jaka koronka zdobiła suknię pani młodej. Wtedy będziecie mogli wrócić do zdjęć i przypomnieć sobie nawet takie szczegóły. Nie zasypię Was detalami, będzie to kilka ujęć rzeczy, które w tym dniu podkreślały klimat i stylistykę uroczystości.


Fotografia Ślubna - Najlepsze lokalizacje do sesji ślubnej w małopolsce


Lista lokalizacji w których może zostać wykonana sesja ślubna w okolicy Krakowa jest bardzo długa. Mamy to szczęście że Kraków jest otoczony pięknymi zamkami, parkami narodowymi oraz górami. Jeżeli chodzi o miejsca w których najczęściej wykonujemy zdjęcia ślubne są góry. Bardzo lubimy Słowacką część Tatr, między innymi Szczyrbskie Pleso.

Jak znaleźć dobrego fotografa ślubnego?

Najczęstszą praktyką wyszukiwania fotografa jest rozmowa ze znajomymi i tzw. forma polecenia. Nie zawsze jednak mamy kogo zapytać o rekomendacje, albo po prostu polecany fotograf ma zajęte terminy. Warto wówczas swoje poszukiwania zacząć od wpisania w Internet kluczowych, interesujących nas haseł, np.: fotograf ślubny Kraków, czy też fotografia ślubna Kraków. Oczywiście nie jest powiedziane, że musicie wybrać fotografa z konkretnego rejonu. Ja przykładowo podejmuję się zleceń na terenie całej Polski. Kolejną opcją jest znalezienie fotografa za pomocą Facebooka bądź Instagrama, tam możemy wpisać interesujące nas hasztagi, np.: #fotografkrakow, #fotografslubny i wysłać zapytanie o ofertę. Możecie też pójść nieco na skróty i sami napisać ogłoszenie (na popularnych portalach czy grupach internetowych na których każdy fotograf ślubny powinien się znaleźć) i otrzymacie zapewne kilka interesujących zgłoszeń, które będziecie mogli rozważyć.

Wybierz fotografa ślubnego, którego zdjęcia chwytają Cię za serce


Jednym z głównych czynników, uwzględnianych przy wyborze fotografa, powinno być jego autorskie portfolio. Doskonale wiemy, że każdy z nas ma inny gust i inne poczucie estetyki. Zapoznajcie się z pracami kilku fotografów i wybierzcie te, które do Was najmocniej przemawiają. Dobrym sposobem jest też umówienie się na sesje narzeczeńską i przetestowanie zdolności fotografa w boju. Niektóre osoby przy wyborze fotografa pokierują się jego sprytem i zdolnością adaptacji w różnych warunkach, niekiedy można wykonać nawet piękną sesję w dniu ślubu. W końcu to Wasz najważniejszy dzień! Następnie umówcie się na rozmowę albo na spotkanie online z fotografem i opowiedzcie o swoich oczekiwaniach. Tu możesz zobaczyć galerię zawierającą zdjęcia ślubne.


Wybierz fotografa, z którym będziesz czuć się swobodnie


Brzmi dziwnie? Wcale nie! Jako fotograf ślubny dbam o to, by między mną, a przyszłymi małżonkami nawiązała się nić sympatii. Spędzamy ze sobą cały dzień i często również noc 😊. To jest bardzo ważne, by móc wyluzować się przed obiektywem, żeby wyglądać naturalnie. Oczywiście zdradzę Wam kilka tajnych sekretów, które podpowiedzą, jak dobrze wyjść na zdjęciach, ale to nie wszystko. Całość musi odbywać się w miłej atmosferze! Zależy mi na tym, by zrobić dla Was najpiękniejszy reportaż z dniu ślubu, abyście mogli wracać do niego i dzielić się radością uwidocznioną na zdjęciach ze swoimi bliskimi. Wybierz fotografa, który przedstawi Ci interesującą ofertę.Wybierz fotografa, z którym ustalisz dogodne warunki


Nie ukrywajmy, że organizacja wesela pochłania mnóstwo czasu…. i pieniędzy. Zapewne w swoim budżecie uwzględniliście jakieś widełki cenowe przewidziane dla fotografa. Warto dokładnie zapoznać się z cennikiem i porozmawiać konkretnie o ilości zdjęć oraz o możliwościach. Jestem tu po to, by odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości. Spodobały Ci się moje zdjęcia? Zapraszam Cię do zapoznania się z moją ofertą oraz do odwiedzenia moich stron na portalach społecznościowych Facebook oraz Instagram.